Polecamy

Przewodnik polsko-ukraińskiPrzewodnik polsko-angielski

HISTORIA ADMINISTRACJI
W GMINIE
SOKOŁÓW
MAŁOPOLSKI

Portal MapowyKomunikat Wojewódzkiej Komisji Wyborczej z dnia 12 września 2018 r.
pią 14 wrz 2018

Wersja do druku


Film instruktażowy do systemu eNależności
pią 24 sie 2018

Zapraszamy do zapoznania się z filmem instruktażowym dotyczącym systemu eNależności służącym do obsługi mieszkańców Gminy Sokołów Małopolski
 
Film do obejżenia

Wersja do druku


Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi
pon 13 sie 2018

Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi jest finansowany z funduszy europejskich. Jego koszt to ponad 20 mln zł. Celem programu jest poprawa świadomości na temat czynników ryzyka oraz wczesna diagnostyka.Szacujemy, że do 2023 r. przebadanych zostanie ok. 70 tys. osób z grupy ryzyka. O zakwalifikowaniu pacjenta do badań diagnostycznych zdecyduje lekarz wypełniający ankietę z opisem rozpoznanych objawów. POZ-y współpracujące z ośrodkami odpowiedzialnymi za realizację programu otrzymają dotację na pokrycie kosztów pracy lekarza prowadzącego
 
Więcej informacji:
Pismo ogólne
Strona Ministerstwa
Ogłoszenie naboru


Wersja do druku


Warsztaty edukacyjne wraz z badaniami profilaktycznymi
pon 13 sie 2018

 
Projekt obejmuje wsparcie 12960 kobiet z województwa podkarpackiego do 31 grudnia 2020 roku w wieku aktywności zawodowej będących w grupie podwyższonego ryzyka, pozostających bez zatrudnienia jak i zatrudnione w tym w warunkach szkodliwych, w ramach programu profilaktyki raka piersi w wieku 50-67 lat (8640 kobiet) i w ramach raka szyjki macicy wieku 25-59 lat (5760 kobiet)
 
Ulotka informacyjnaWięcej informacji:

Wersja do druku


Menedżerowie innowacyjnych praktyk w instytucjach publicznych
pią 03 sie 2018

Logo
 
Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego zaprasza do udziału w konkursie "Menedżerowie innowacyjnych praktyk w instytucjach publicznych".
W konkursie mogą uczestniczyć wszystkie instytucje publiczne, w szczególności urzędy administracji rządowej, samorządowej i państwowej. Zgłoszeń należy dokonać do dnia 28 października 2018 r.
 
Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy online znajduje się na stronie http://fzp.ksap.gov.pl/category/konkurs/.

Wersja do druku


Zachęcamy do składania wniosków o świadczia do Ośrodka Pomocy Społecznej drogą elektroniczną
pią 03 sie 2018

Logo                                                   Logo
 
W okresie od 1 lipca 2018 roku do 1 sierpnia do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokołowie Małopolskim za pośrednictwem portalu Empatia i bankowości elektronicznej mieszkańcy gminy Sokołów Małopolski złożyli elektronicznie
    
    147 wniosków - Program "Dobry Start"
    44 wnioski - Świadczenie Wychowawcze 500+
    1 wniosek - Zasiłek rodzinny

W celu złożenia wniosku drodą elektroniczną należy:

 1. Posiadać profil zaufany. Zkładamy go przez internet rejstrując się na stronie. Rejestracja kończy się złożeniem wniosku o Profil Zaufany, który należy potwierdzić w Punkcie Potwierdzania Profili Zaufanych. Lista tych punków jest dostępna na stronie Profilu. Punkt taki działa również w Urzędzie Gminy w Sokołowie Małopolskim ul. Rynek 1, pokój numer 1 - ewidencja ludności.
 2. Jeśli posiadamy Profil Zaufany wystarczy udać się na stronę eWnioski, wybrać "Wyślij wniosek korzystając z Profilu Zaufanego" i wysłać wniosek na interesujące nas świadczenie. Więcej informacji na portalu Empatia

Wersja do druku


Kolonie dofinansowane przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
czw 02 sie 2018

Wymaganie konieczne: jedno z rodziców musi być ubezpieczone w KRUS w pełnym zakresie.
 
Turnus w dniach 6 - 17.08.2018 r. w  Ośrodku Wypoczynkowym "Janówka" ul. Nowosolska 2 C, 67-410 Sława.
Wymaganie konieczne: jedno z rodziców musi być ubezpieczone w KRUS w pełnym zakresie

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z ubiegłorocznej kolonii pod żaglami: https://www.facebook.com/zkzmw/videos/1456530664433393/ oraz do śledzenia naszych bieżących relacji fotograficznych z trwających turnusów na stronie facebook.com/zkzmw
 
Odpłatność dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS (w pełnym zakresie): 115,00 zł Możliwość dofinansowania dla 45 osób.
Wyjazd dofinansowany przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

 • uczestnicy muszą zabrać: legitymację szkolną, kartę kwalifikacyjną uczestnika (wg załączonego wzoru),
 • kwalifikujemy dzieci w wieku szkolnym zamieszkałe na terenie województwa podkarpackiego,

Chcąc wziąć udział w wypoczynku uczestnik przedkłada Organizatorowi:
 • wypełnioną kartę kwalifikacyjną wraz z załącznikami (oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych),
 • zaświadczenie z placówki terenowej KRUS stwierdzające ubezpieczenie jednego z rodziców dziecka w pełnym zakresie,
 • potwierdzenie dokonania wpłaty.
 • legitymacje szkolną
 • strój kąpielowy
 • ręcznik

Kwalifikacji podlegają dzieci w wieku do 16 roku życia (urodzone po 1 stycznia 2002)

Wyjazd w dniu 6 sierpnia 2018 r. ze stacji Rzeszów Główny. Odjazd pociągu, godzina 13:55

Prosimy o dokonywanie wpłat na następujący numer konta
Numer konta: 73 2030 0045 1110 0000 0268 9280
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
ul. Kasprzaka 10/16,
 01-211 Warszawa
Tytułem: wpłata na działalność statutową: Akcja Lato 2018 Sława 6-17 sierpnia(w przypadku wpłat indywidualnych: imię i nazwisko dziecka)

W przypadku zainteresowania ze strony potencjalnych uczestników prosimy o kontakt e-mail marcin.szymczuk@zmw.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem telefonu +48 692 489 662
 

Wersja do druku


Bezpłatne przesiewowe badania mammograficzne
czw 26 lip 2018

          Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MMG zaprasza na bezpłatne przesiewowe badania mammograficzne, które wykowywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi na podstawie umowy z POW NFZ w Rzeszowie.  
          Przesiewowemu badaniu mammograficznemu należy poddawać się co dwa lata. Część kobiet powinna wykonywać badanie co 12 miesięcy, jeśli w wywiadzie podano następujące czynniki ryzyka: rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub BRCA 2. W badaniach mogą brać udział wszystkie kobiety, które urodziły się w latach 1949-1968 i nie miały wykonanej mammografii w ostatnich 24 miesiącach.
 
Badania zostaną przeprowadzone w mammobusie, który będzie stacjonował przy Urzędzie Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim w dniach 6-7 sierpnia 2018 r. w godzinach 10:00-17:00.
Rejestracja telefoniczna: 577 605 360

Wersja do druku


Profil zaufany
pią 20 lip 2018

W Urzędzie Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim, na podstawie zgody Ministra Cyfryzacji, został uruchomiony punkt potwierdzający Profil Zaufany.
 
Urząd Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim
ul. Rynek 1
Pokój nr 1
tel. (17) 7729019 wew. 11
 
Profil Zaufany to bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości w systemach elektronicznej administracji. Wykorzystując Profil Zaufany klient może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do Urzędu.

Uruchomienie Punktu Potwierdzającego Profil Zaufany jest jednym z zadań projektu pn.: "CYFRYZACJA URZĘDU GMINY I MIASTA W SOKOŁOWIE MAŁOPOLSKIM ORAZ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH GMINY SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI"

Jak uzyskać profil zaufany?
 • Dla osób nie posiadających podpisu elektronicznego:
Aby założyć profil zaufany należy zarejestrować swoje konto na portalu Profil Zaufany (pz.gov.pl). Z konta użytkownika należy wysłać wniosek o profil zaufany.
Po wysłaniu wniosku mamy 14 dni na wizytę w dowolnym punkcie potwierdzającym profil w celu potwierdzenia tożsamości. To jedyna konieczna wizyta w urzędzie. Potwierdzenie tożsamości w urzędzie zajmuje zwykle nie więcej, niż kilka minut.
Od momentu potwierdzenia tożsamości i uaktywnienia profilu zaufanego użytkownik może posługiwać się nim w komunikacji z urzędem.
 • Dla osób posiadających podpis elektroniczny:
Aby założyć profil zaufany należy zarejestrować swoje konto na portalu Profil Zaufany (pz.gov.pl). Z konta użytkownika należy wysłać wniosek o założenie profilu zaufanego. Po wysłaniu wniosku potwierdzamy swoje dane za pomocą podpisu elektronicznego kwalifikowanym certyfikatem.
 
Profil zaufany można wykorzystać m. in.:
 • w e-usługach Gminy Sokołów Małopolski (ebom.sokolow-mlp.pl) oraz aplikacji mobilnej eGmina - Urzędu Gminy i Miasta Sokołów Małopolski;
 • w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (np. wprowadzenie zmian dotyczących prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej);
 • w Platformie Usług Elektronicznych (np. sprawdzenie czy pracodawca opłaca za pracownika składki do ZUS-u, 500+, dobry start);
 • w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (np. sprawdzenie danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym, sprawdzenie ilości posiadanych punktów karnych);
 • w wielu innych sprawach (np. złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego, złożenie wniosku o udostępnienie informacji publicznej itp.).
 
Szczegółowe informacje dotyczące platformy ePUAP oraz Profilu Zaufanego można znaleźć na stronach pz.gov.pl i epuap.gov.pl
 
Profil zaufany jest ważny przez 3 lata, od momenty jego potwierdzenia. Jednak jego przedłużenie nie wymaga dodatkowej wizyty w urzędzie, można to zrobić bezpośrednio poprzez stronę epuap.gov.pl.

Wersja do druku


W powiecie Rzeszowskim rusza projekt: "Od przedszkola do seniora - projekt łączący pokolenia"
pon 25 cze 2018

W maju 2018  r. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zatwierdził wyniki konkursu w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie", edycja 2018. Pozytywnie  oceniony został  projekt pt. "Od przedszkola do seniora - projekt łączący pokolenia", który będzie mógł być realizowany w powiecie rzeszowskim. Źródłem finansowania będzie budżet państwa.
 
LogoWięcej informacji:

Wersja do druku


Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji
czw 21 cze 2018

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. - to prezent na Dzień Dziecka od Ministerstwa Cyfryzacji.
 
Ulotka informacyjnaWięcej informacji:

Wersja do druku


Ogłoszenie o sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Małopolskim
śro 20 cze 2018

RADA MIEJSKA W SOKOŁOWIE MAŁOPOLSKIM informuje, że w dniu   27 czerwca 2018 r.  /środa/  o godz. 13.00 w sali  klubowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Sokołowie Małopolskim.
Porządek obrad:
 1. Informacja nt. stanu środowiska w Gminie, w szczególności działań
  w zakresie gospodarki odpadami.
 2. Podjęcie uchwał.
 3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
 4. Informacja o pracy Burmistrza.
 5. Sprawy różne i wolne wnioski.

Przewodniczący Rady Miejskiej
mgr Andrzej Pasierb

Wersja do druku


MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY FUNDUSZY EUROPEJSKICH
pon 18 cze 2018

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim zaprasza na bezpłatne konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców (osoby zamierzające założyć działalność gospodarczą lub podnieść kwalifikacje zawodowe, przedsiębiorców, stowarzyszenia, JST) na indywidualne konsultacje dotyczące pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich.
 
Z pomocy konsultantów będzie można skorzystać 29 czerwca (piątek) w godzinach od 11.30-14.00 w Bibliotece Publicznej w Sokołowie Małopolskim.

Celem akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.


Szczegółowych informacji udziela:
Główny Punkt Informacyjny
Funduszy Europejskich
al.Ł. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
tel.: 17 747 64 15, 17 747 64 82/88
gpi@podkarpackie.pl
Logo

Wersja do druku


Ochrona danych osobowych
czw 24 maj 2018

Wersja do druku


Ogłoszenie społeczne
pon 30 kwi 2018

W bieżącym roku obchodzić będziemy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Dlatego też Towarzystwo Miłośników Ziemi  Sokołowskiej zwraca się z prośba do mieszkańców Sokołowa o udostępnienie zdjęć i dokumentów dotyczących I Wojny Światowej.  W oparciu o nie chcemy przygotować okolicznościową wystawę. Materiały  po wykorzystaniu zostaną zwrócone właścicielom. Dokumenty i zdjęcia można składać u dr Bartosza Walickiego w Miejsko Gminnej Bibliotece lub u Stanisława Kuli nauczyciela Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.

Wersja do druku


Ogłoszenie o sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Małopolskim
śro 18 kwi 2018

RADA MIEJSKA W SOKOŁOWIE MAŁOPOLSKIM informuje że w dniu 25 kwietnia 2018 r. /środa/ o godz. 1300 w sali klubowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Sokołowie Małopolskim z następującym porządkiem obrad:

 1. Ocena stanu dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i drogi krajowej na terenie miasta i gminy.
 2. Ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2017 Gminy Sokołów Młp.
 3. Podjęcie uchwał.
 4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
 5. Informacja o pracy Burmistrza.
 6. Sprawy różne i wolne wnioski


Przewodniczący Rady Miejskiej

mgr Andrzej Pasierb

Wersja do druku


Kongres - Niewydolne Serce
pon 09 kwi 2018

I Kongres "Niewydolne Serce" to największe wydarzenie dedykowane zdrowiu, które pojawi się na mapie Podkarpacia już 5 maja 2018 roku. Jest to bezpłatne przedsięwzięcie organizowane z myślą o ludziach cierpiących na niewydolność krążenia oraz wszystkich osobach, które chcą troszczyć się o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Osoby chore na co dzień spotykają się z wieloma trudnościami, dlatego chcemy wyjść naprzeciw ich potrzebom i pokazać, że choroba nie musi uniemożliwiać codziennego funkcjonowania. Celem I Kongresu "Niewydolne serce" jest zwrócenie uwagi na działania prowadzące do wydłużenia życia i poprawy jego jakości u ludzi chorych oraz ukazanie jak ważna jest profilaktyka, która przekłada się wczesne wykrycie chorób układu krążenia i możliwość wdrożenia leczenia zanim choroba się rozwinie.
 

Strona Konferencji

Strona Konferencji
Pismo przewodnie
Broszura informacyjna

Wersja do druku


Apel Nadleśnictwa Leżajsk
pią 23 mar 2018

Wersja do druku


Ogłoszenie o sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Małopolskim
czw 22 mar 2018

RADA MIEJSKA W SOKOŁOWIE MAŁOPOLSKIM że w dniu 28 marca 2018 r. /środa/ o godz. 1300 w sali klubowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Sokołowie Małopolskim.

Porządek obrad:
 1. Sprawozdanie z realizacji zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
 2. Informacja na temat realizacji zadań urzędu Stanu Cywilnego i Ewidencji Ludności.
 3. Podjęcie uchwał.
 4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
 5. Informacja o pracy Burmistrza.
 6. Sprawy różne i wolne wnioski.
Przewodniczący Rady Miejskiej
mgr Andrzej Pasierb

Wersja do druku


Kabaret Pod Wyrwigroszem
pon 19 mar 2018

Kabaret pod Wyrwigroszem osadził swój program w nowych realiach. Będą Państwo mieli jedyną okazję (rzecz jasna w krzywym zwierciadle) przyjrzeć się temu co jest.Tutaj każdy kabaretowy wieczór jest inny. Codzienny napływ świeżych, ale trudnych do pojęcia doniesień powoduje, że i program "500+" tworzy się niejako na bieżąco. Niezawodnie pojawią się na scenie  "Kresowiacy", będzie "Kryśka" i... co tylko Państwo sobie życzą!Plakat informacyjnyZgłoszenia:

Wersja do druku


Idź do strony  [1] 2 3 ... 25 26 27
Kategorie aktualności